اگر یک عکس و یا طرح گرافیکی ارزش هزار کلمه برای گفتن را داشته باشد ، به نظر شما یک ویدیو موشن گرافیک چقدر ارزشمند خواهد بود ؟

این به صورت کلی مبنای اصلی ویدیو مارکتینگ است که یک استراتژی بسیار موفق و رو به پیشرفت میباشد که در سال های اخیر واقعا جای خود را در رسانه ها باز کرده است . امروزه شرکت ها و برند های باهوش و قدرتمند از ویدیو های موشن گرافیک جذاب در کمپین های خود استفاده میکنند .

ویدیو مارکتینگ میتواند برای تمامی موارد ارتباط با مشتری و تبلیغ برند و خدمات یا محصولات شما استفاده شود .

علاوه بر این ویدیو مارکتینگ میتواند به عنوان وسیله ای برای نشان دادن چگونگی استفاده ، تشویق مشتریان ، جریان های زنده و ارائه محتوای ویروسی ( سرگرم کننده ) باشد .

ویدیو مارکتینگ

چگونه ویدیو مارکتینگ کار میکند ؟ واقعیت موشن دیزاین چیست ؟

بر اساس نحوه بازاریابی با استفاده از  ویدیو مارکتینگ این بحث بسیار ساده است : برند شما ویدیو هایی را ایجاد میکند که به نوعی شما را تبلیغ میکند ، فروش شما را افزایش میدهد ، آگاهی مشتریان شما را به صورت بصری بالا میبرد و یا آنان را درگیر مسایل خاصی میکند که در نهایت به سود و منفعت شما پایان میبابد .

ولی در عمل این کار مقداری پیچیده تر است .

همانند بسیاری از تلاش های بازاریابی شما ، ویدیو مارکتینگ بر اساس نیاز ها و داده های احتمالی برند مورد نظر انجام میشود ، بنابر این شما نیازمند نظارت بر معیار های خود میباشید و این عمل بدون استفاده از افراد متخصص و با تجربه بالا تقریبا غیر ممکن است

برای توسعه استراتژی ویدیو مارکتینگ شما نیازمند مواردی هستید :

تخصیص منابع .

شما قصد دارید در ابتدا با توجه به وضعیت مالی پروژه بودجه ای متناسب با پروژه را انتخاب کنید که شامل منابعی مانند حد اقل تجهیزات مناسب ، طراح و ویرایش گر خوب ، و یک گوینده مناسب که در کنار آن زمان ایجاد و تحویل پروژه هم برای شما مهم خواهد بود .

داستان های خود را باز گو کنید .

ایده های احتمالی را با تیم مشاوره در میان بگزارید ، داستان و ایده های احتمالی به شما کمک زیادی خواهند کرد ، پس مسایل جدیدی هم ایجاد میشود : چه داستان و سناریو ای در نظر دارید ، چگونه آن ها را بازگو کنید ؟

داستان خود را کوتاه نگه دارید ، هیچ محدودیتی برای اجرای ایده های شما در زمینه ویدیو مارکتینگ وجود ندارد ، اما قانون این است که کوتاه و مختصر بهتر است ! با طراحان خود بی رحم باشید ، هر کجا از پروژه که تیم مشاوره نیاز به تغییر در آن بخش را مشاهده میکند تغییر دهید  بنابر این سعی کنید پروژه ای را که بر روی آن سرمایه گزاری خواهید کرد را به خوبی به دست آورید .

هر گز از تبلیغ و باز نشر پروژه ویدیو مارکتینگ خود در google و youtube و یا شبکه های اجتماعی پرهیز نکنید چون این روز ها پلتفرم ها گفته شده حتی قوی تر و بهتر از شبکه های تلوزیونی عمل میکنند .

اکنون مقداری با ویدیو مارکتینگ آشنا شده اید و مراحل کا را ما برای شما کامل توضیح میدهیم .

خب بیایید مقداری در مورد آمار و اطلاعات درباره تبلیغات ویدیویی و بصری در سال های اخیر صحبت کنیم :به صورت خلاصه مزایای بازاریابی ویدیویی بسیار زیاد است ، اثبات این هم بسیار آسان تر !

بیایید نگاهی به آمار و اعداد من نگاه کنید که همه چیز کاملا مشخص هست .

در سال 2017 محتوای ویدیویی حدود 74% از کل ترافیک آنلاین را تشکیل داد ، پس بدون شک تمامی مشتریان شما ویدیو را دوست دارند ! این به صورت کاملا صریح به این معنی است که بازار یابی ویدیویی خوب میتواند بازدید و مشتریان خوبی هم کسب کند .

همچنین افزایش 19 % در نرخ باز و افزایش 65% کلیک ها فقط بر روی متن ایمیل هایی که حاوی کلمه ویدیو “video”  بوده اند ، جالب نیست ؟

مشتریان و بازدید کنندگان برند های بزرگ مانند گوگل ، از ویدیو مارکتینگ چهار برابر بیشتر از سایر پلتفرم های تبلیغاتی تاثیر برداشته و اقدام به خریداری سرویس تبلیغ شده کرده اند .

باز برایتان میگویم : آیا پول را دوست دارید ؟ پس این را هم در نظر بگیرید : بعد از تماشای ویدیو یک محصول احتمال خرید بازدید کنندگان 85 درصد بالا تر میرود و این تقریبا خریداری 8 نفر از 10 نفر پس از تماشای پیشنمایش ویدیویی از محصول میباشد !

چالش های بازاریابی تصویری :امروزه این چالش ها به صورت کاملا ویروسی و سریع در شبکه های اجتماعی مانند youtube , instagram پخش میشوند ولی هزینه راه اندازی این گونه چالش ها نیاز مند پشتوانه مالی بسیار خوب و ارزش مورد نظر برای پروژه کسب و کار شما میباشد .

درواقع بزرگ ترین چالش های بازاریابی ویدیویی سال 2017 یک استراتژی کاملا حرفه ای بود . که شما نیز اگر حتی یک کسب و کار کوچکی برای خود راه اندازی کرده اید و قصد راه اندازی یک کمپین ویدیو مارکتینگ برای کسب و کار خود دارید ، من به شما پیشنهاد میکنم که درباره ایده ها و سناریو های احتمالی برای تبلیغات خود فکر و تلاش به خرج دهید ، چرا که این معیار ها عامل اصلی موفقیت شما در این زمینه خواهند بود .

ویدیو یک معدن طلای کاملا سود آور است که حتی به صورت مستقیم بر روی لینک ها و نتایج سایت شما در google است و اگر ویدیوی شما در یوتیوب هم با برچسب ها و کلمات کلیدی مشابه منتشر شده باشد ، در لیست نتایج جستجوی گوگل شما بی همتا خواهد بود ،   و این به این معنی است که وب سایت شما به صورت کلی بازدید بسیار عالی را خواهد گرفت و مشتریان بسیاری را به خود جذب خواهد کرد .

فیلم ها حفظ اطلاعات را افزایش می‌دهند اگر مشتریان شما تنها چیزی را فقط شنیدند احتمال دارد که سه روز بعد حدود ۱۰ درصد از این اطلاعات را حفظ کند در مقابل اگر آنچه که آنها می شنوند با تصویر و صدا (ویدیو) همراه باشد سه روز بعد به طور متوسط ۶۵ درصد از این اطلاعات را در حافظه خود خواهند سپرد

به صورت کلی در این مقاله قصد داشتیم که شما را با اصول کلی ویدیو مارکتینگ و آمارهای اطلاعاتی دقیق آشنا کنیم و راهنمایی‌های لازم را برای سفارش یک پروژه موشن گرافیک و یا ویدیو مارکتینگ و یا حتی ایجاد چالش های ویدیو مارکتینگ در رسانه های اجتماعی و وب سایت خود بازگو کنیم اگرچه این مقاله به صورت کاملاً سریع و مشخص نباشد ولی امیدواریم که منظور کلی مفهوم بازاریابی ویدیویی را به صورت متناسب درک کرده باشید و با برتری ویدیو و موشن گرافیکس را در رسانه های اجتماعی آشنا شده باشید .

بزودی ما با اولین پک آموزش طراحی موشن گرافیک و آموزش های مرتبط با ویدیو مارکتینگ در خدمت شما دوستان عزیز خواهیم بود.