آموزش طراحی موشن گرافیک

هنگام این که مقاله آموزش طراحی موشن گرافیک را میخوانید این که آیا شما نمی دانید از کجا شروع کنید  در پیش تولید گیر افتاده باشید یا عدم اطمینان از اینکه یک طرح موشن گرافیک آماده به اشتراک گذاری نیست.

این مقاله مفید به شما کمک می کند تا اینکه اشتیاق خود را به یک پروژه افزایش دهید.

اگر با دیدن پروژه های روزمره در اینستاگرام به صورت کامل اشتیاق زده می شوید و این انگیزه تشویق به انجام طراحی موشن گرافیک می کند این اشتیاق شما را فقط تا حدی می‌تواند به جلو پیش ببرد نکته اصلی در تلاش است که اشتیاق و الهام خود را تبدیل به موشن گرافیک کنید.

احتمال دارد که برای شما بسیار مفید باشد در این مقاله به شما ۸ مرحله اول پیش تولید موشن گرافیک گفته میشود و همچنین می توان این مقاله را به نوعی آموزش طراحی موشن گرافیک در نظر گرفت.

طرح اولیه برای طراحی موشن گرافیک.

استوری برد

تا به حال یک پروژه ساختمانی یا نجاری یا برق یا طرح دیگر را دنبال کرده اید؟

به عنوان مثال طرح چیده شد اجرا شد و پس از تولید شد و در مرحله آخر به مشتری ارائه شد.

به عنوان مثال خود را در یک پروژه طراحی موشن گرافیک در نظر بگیرید پروژه طراحی موشن گرافیک یا ویدئو مارکتینگ نیز تمامی پروژه های ساختمانی و سایر پروژه ها یک پروژه جدی می باشد!

موقعی که شما یک پروژه را شروع می‌کنید ممکن است شما احساس کنید که یک مرحله را باید رد کنید یا اینکه به مراحل قبل طراحی برگردید نگران نباشید مراحل به صورت کامل قابل تغییر هستند ممکن است شما در مرحله آخر به مرحله اول برگشته و یک سری تغییرات مهم را در طراحی خود انجام دهید.

1-ایده خود را بسازید:

یک ایده به صورت کامل میتواند از ناکجا آباد یا اینکه با تمرین و تفکر خیلی زیادی روی آن باشد، نتیجه در فرمول ایده پروژه شما ممکن است آسان ایده پیدا کنید و یا خیلی سخت روی پروژه های خود زحمت کشیده و ایده یک طراحی موشن گرافیک را به دست آورید مهم نیست که شما چطور ایده خود را به دست می آورید مهم این است که کانسپت شما ارزش اجرا و روی خود را داشته باشد

ممکن است شما شرکت ها و طرح های بزرگ را نگاه کرده و در ذهن خود فکر کنید که آنها زحمت بسیار زیادی برای پروژه های خود می کشند باید همین کار را انجام دهم مهم نیست که شما چقدر زحمت برروی به کار میبریم و در آخر این که شما در مرحله طراحی موشن گرافیک قدم برمی دارید خیلی مهم است نیاز نیست که کارتان به صورت کامل زیبا و جذاب باشد.

پشت کامپیوتر خود بشینید و یک نوع پرش انجام دهید کنید مانند لوگواز اینترنت دانلود کنید انیمیت و طراحی آن را انجام دهید  و سپس می توانید آن را در شبکه های اجتماعی به‌عنوان فن آرت منتشر کنید

بعضی مواقع نیاز ما این است که یک تغییر در دیدگاه خود ایجاد کنید این پروسه را اجازه دهید تا دیدگاه شما را عوض کند به کار و انیمیت ادامه دهید هر چند که هیچ نفع و سودی در آن نمی بینید.

به اطراف خود نگاه کنید شما روی چه چیزهایی میتوانید تاثیر بگذارید و آنها را انیمیت کنید.

2-یک حد مرز برای ایده خود بکشید:

موقعی که شما ایده خود را به دست آوردید پایه گذاری کار را انجام دهید اینکه به خود شک کنید که آیا ایده بهتر است یا ایده بد است به عنوان مثال شما قبل از ساخت دیوار نمی توانید کاغذ دیواری را انتخاب کنید

ایده های ساده را بنویسید عنوان مثال

یک مربع از بالای یک ساختمان پرش می کند و خیلی سخت به زمین می خورد.

حالا شما یک کانسپت دارید یک نقطه اثر که می‌توانید روی آن کار کنید!

طراحی موشن

مرحله بعدی جزئیات را اضافه کنید:

ویژگیهای آشکار شما چیست که می‌توانید به عنوان کار اضافه کنید می‌خواهید که مخاطب هنگام مشاهده موشن گرافیک شما چه احساسی به دست بیاورد.

آیا چیزی مانع از پرش مربع از بالای ساختمان می شود؟ مربع خیلی سنگین است و خیلی سخت به لبه ساختمان می رسد؟

با هر جزئیات جدید شما یک چیز جدید برای انیمیشن به دست می آورید.

در آخر طوفان مغزی پروژه موگراف شما به این صورت خواهد بود!

دایره های بد می خواهند مربع و مکعب شجاع را از فرار باز دارد مکعب قدرت خود را افزایش می‌دهد و دایره ها را به کنار میزند ودر آخر از لبه ساختمان به پایین می پرد و بر روی زمین سخت خیلی سنگین فرود می آید.

حالا ما به چیزهایی می رسیم

3-یک مود برد گرد آوری کنید:

با ایده خود در موشن مرحله بعدی شما این است که تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید طراحی جلوه کند و چگونه حالتی داشته باشد برای مرتب سازی ایده های خود طراحی کنید و بر روی آن با اضافه کردن عکس ها و طرح های دستی سریعتر ایده شما را به صورت بصری در می آورد پر کنید.

هنوز مطمئن نیستید که طرح شما به چیزی شبیه خواهد شد مشکلی نیست به مرور زمان این طرح ها و عکس ها به چشم شما آشنا خواهند ماند و حتماً ایده‌های جدید به ذهن شما خواهند رسید.

نمی‌دانید به کدام عکس دقت کنید آن هم هیچ مشکلی نیست!

حال بهترین زمان است تا سبک های جدید را با مهندسی معکوس با ویژگی های پروژه های یک نفر دیگر آزمایش کنیم.

شما می توانید در اینترنت و یا اینستاگرام موشن گرافیکس مورد علاقه خود را پیدا کنید:

هر مسیری را که طی می کنید سبک و کاری که از قبل در ذهن خود داشتید را نگه دارید و سعی کنید بیشتر کار شما به شما متعلق باشد.

4-طرح و استوری برد:

در مرحله بعدی خیلی سریع طرح و استوری برد طراحی موشن گرافیک خود را به روی کاغذ بیاورید ازعکس های کوچک در بردهای کنار هم استفاده کنید.

نکته حرفه ای: از سکانس اول شروع کنید و در سریعترین حالت به سکانس آخر خود برسید می توانید سکانس های خود را با انواع آبجکت های مربوطه را پر کنید و همچنین انتقالات بین سکانس ها را در آخر طراحی کنید.

5-استایل فریم های خود را طراحی کنید:

هم اکنون زمان آن است که به کار خود استایل دهید!

شما می‌خواهید کاراکترهای تان چگونه باشد اشکال آبجکت ها سکانس ها و دیتیل های دیگر چطور می خواهید دیده شوند

از مود برد خود به عنوان راهنمای بصری استفاده کنید مود برد خود و عکسهای آن را در سریع‌ ترین حالت به یک استایل فریم استوری برد تبدیل کنید.

چند تا از فریم ها را انتخاب کنید و شروع کنید. در نظر بگیرید که دو یا سه تغییرات در هر کدام ایجاد کنید.

شاید می خواهید که شما مکعب های تان را به مثلث ها و هرم ها تغییر دهید!

استوری برد

نکته حرفه ای: سعی کنید فراتر از محدودیت های درک شده خود طراحی کنید زیرا این امر به شما کمک می کند تا در بقیه مراحل فرآیند بهتر عمل کنید.

اگر شما از استایل خوشتان نمی آید و با آنها راحت نیستید در نظر بگیرید که با این کارها و پروژه های هنرمندان دیگر ارتباط برقرار کنید.

یک نفر خیلی حرفه ای را پیدا کنید، گروه انیمیشن آنلاین ایا کسانی که با موشن گرافیک سروکار دارند آنها می توانند با نظرات خود پروژه های شما را به صورت های خیلی بهتر در بیاورند و طرح شما را بالا ببرند با این که طراحی موشن را به صورت کامل و به سلیقه خود شما خواهند سپرد.

6-انیمیشن خود را توسعه دهید:

با طراحی دو بعدی که انجام دادید شما ممکن است تمایل به انتقال به تابلوهای تولید و انیمیشن های خود را داشته باشید با این حال می توان از مرحله واسطه ای برای ساخت یک انیمیشن موشن گرافیک چیز زیادی را می توان از آن دور کرد، شانس همیشه وجود دارد! ایجاد انیمیشن شما به شما کمک می کند تا کشف کنید که چه چیزی را می خواهید انجام بدهید و چه چیزی غیر ممکن است کار شما می تواند خیلی خوب باشد و کدام تکنیک برای کار شما خوب نیست.

جایی که باید سرعت طراحی خود را افزایش دهید و جایی که به صورت کاملاً آرام عمل انیمیشن را انجام دهید.

هنگام ایجاد انیمیشن خود:

یک تمام تابلو های هنری خود را در جدول زمانی خود قرار دهید.

سکانس ها را با موسیقی یا صدا گذاری خود همگام کنید.

برای موضوع اصلی و عناصر اصلی خود یک انیمیشن خیلی ساده ایجاد کنید.

انیمیشن شما باید به عنوان راهنمای شما در هنگام طراحی باشد برای ارتباط با حداقل تلاش عملی زمان بندی قطعه و همچنین آنچه اتفاق می افتد و کجا و چه زمان باید اتفاق بیفتد همه اینها را این انیمیشن ساده به شما خواهد گفت

7-سکانس های خود را ایجاد کنید:

پس از ایجاد شکاف های خود با مشاهده سکانس ها و عکس انیمیشن حدودی آنها می‌تواند به کار شما سرعت بخشد و همچنین ایرادات کار را نشان دهد.

با توجه به این موضوع و انیمیشن خود را به عنوان راهنمای خود سکانس های استوری برد و خود تغییر دوربین و با تغییر دوربین به انتقال آن یک انتقال صحنه به صحنه بسازید از آنجا که بعد این اثر هنری را متحرک خواهد کرد هر لایه را با کیفیت تقریبا نهایی ایجاد کنید.

8-فیدبک قبل از تولید:

قبل از انتقال به تولید تا آنجا که ممکن است در مورد کار خود نظر بخواهید به هر یک از داوران اجازه دهید داستان انیمیشن طرحها و استوری برد های شما را ارزیابی کنند.

از افرادی که به آنها اعتماد دارید مانند مربیان گذشته و دستیاران خود بخواهید به کار شما نظر بدهند و نقاط قوت و نقاط ضعف آنها را به شما بگویند و همچنین آماده هرگونه انتقاد باشید در حقیقت ممکن است آنها کاغذهای شمارا پاره کنند!

فیدبک

و همچنین اگر پروژه متعلق به شماست و شما به علاقه خاصی به این پروژه کار را انجام می دهید شما می توانید با رد شدن از مرحله انتقاد به کار خود ادامه دهید.

نکته حرفه ای: اگر شما این راهنما را برای انجام بر روی پروژه یک مشتری مطالعه می کنید مطمئن شوید که در هر مرحله از طراحی و اجرای کار از مشتری خود نظر بخواهید در غیر این حالت ممکن است که شما پروژه را ارائه دهید و بعداً کشف کنید که مشتری می‌خواهد کل پروژه را عوض کند مجبور به طی تمامی مراحل از اول خواهید بود و کلی زمان از دست می دهید

اتمام پروژه طراحی موشن گرافیک شما:

اتمام موشن گرافیک

اگر شما هم مثل اکثر ما هستید احتمالاً در نتیجه بازخورد پیش تولید و کارهای پیش روی خود حداقل کمی سر و کار دارید. شانس همیشه وجود دارد! انتخاب و طراحی شما صحیح بود مشتری شما و کارفرمای شما در مورد نسخه به روز شده کارتان پس از ویرایش هایی که خودتان بر اساس این مقاله انجام دادید نظر خوبی دارند و اکنون شما آماده هستید که موشن گرافیک خود را به کارفرما تحویل دهید.

و درآخر شما را با یک موشن گرافیک تمرینی از خودم تنها میگذارم. روزتون خوش و موفق باشین!

تبریک می گوییم اینجاست که واقعاً کار شروع می شود!

موشن فلت

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>